Aktualności

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

Wiosna

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

NASK Państwowy Instytut Badawczy w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotował internetową zabawę, związaną z wartościowym i bezpiecznym wykorzystywaniem nowych technologii.

21 marca na stronie internetowej Akademii NASK udostępnione będą quizy, dotyczące bezpieczeństwa różnych narzędzi i usług sieciowych, powszechnie używanych również przez najmłodszych internautów.

Zgodnie z ideą uczenia się przez całe życie quizy są zaprojektowane z myślą o różnych grupach wiekowych. Dzięki temu w zabawie mogą brać udział nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale również młodzież i dorośli. Quizy można więc będzie wykonać na zajęciach w szkole lub w wolnym czasie w domu, również z udziałem rodziców. Każdy uczestnik zabawy będzie miał możliwość wydrukowania zaświadczenia, potwierdzającego rozwiązanie quizu.

Pozdrawiam

Małgorzata Rosińska

NASK

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzień 15 marca jest Dniem Edukacji Prawnej, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, natomiast współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”.

W związku z obchodami w/w dnia w ZS nr 4 RCKU w Wałczu, przy pomocy i współpracy z Sądem Rejonowym w Wałczu, podjęto działania na rzecz rozpowszechniania wiedzy prawnej wśród młodzieży.

W dniu 12 marca 2018r. w naszej szkole odbył się ogólnoszkolny Konkurs Wiedzy Prawnej z zakresu prawa cywilnego i prawa pracy. W konkursie wzięło udział 34 uczniów. Wyniki konkursu to :

I miejsce   : Joanna Sałahub kl. II TiW,

II miejsce : Karolina Fiege kl. II TE i Natalia Szulc kl. I TE,

III miejsce : Paulina Poturalska kl. II TE.

Wszystkie osoby, które stanęły na podium otrzymały nagrody w postaci Apteczki Prawnej publikacji o prawie dla młodzieży, ufundowanej przez Fundację Edukacji Prawnej „Iustitia”.

          Ponadto w dniu 15 marca 2018r. kl. II LO im. ks .prof. J. Tischnera uczestniczyła w spotkaniu i prelekcji z panem Prezesem Sądu Rejonowego w Wałczu sędzią Krzysztofem Koczenaszem. Uczniowie tej klasy realizują treści z zakresu prawa i psychologii.

Następnym etapem wizyty młodzieży w SR było jej uczestnictwo w rozprawie karnej. Opiekunami była p. Karolina Biela i p. Anna Dyker.

          Koordynatorem projektu dotyczącego obchodów Dnia Edukacji Prawnej w ZS nr 4 RCKU w Wałczu była p. Karolina Biela.

sąd 2

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 14 marca 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. W tym roku święto tej niezwykle popularnej stałej matematycznej (3.1415926…) uczciliśmy na poważnie i na wesoło. 

Obchody Święta liczby Pi rozpoczęły się od wyrecytowania wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Liczba Pi”, a następnie przedstawienia prezentacji multimedialnej dotyczącej Ludolfiny.

W tym dniu przeprowadzony został konkurs matematyczny „Potyczki z liczbą pi”, w trakcie którego 2–osobowe drużyny z klas pierwszych rozwiązywały zadania z zastosowaniem liczby pi, tworzyły rebusy matematyczne.

Finałową konkurencją konkursu było podanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

Największą sprawnością rachunkową wykazali się uczniowie zajmując poszczególne miejsca:

I miejsce Oksana Stech i Karolina Kochaniec z kl.1a LO

II miejsce Magdalena Bajor i Martyna Woźniak z kl. 1TE

III miejsce Laura Ozorowska i Kamil Szot z kl. 1 TIO

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

Okazało się, że liczba Pi nie jest taka straszna, a nawet ma niezaprzeczalne zalety (trochę szkoda, że uroczą damską postać przyjmuje tylko raz w roku). Ukoronowaniem Dnia Liczby Pi był słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 4TG  i 4TŻ.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za zaangażowanie i super zabawę.

Organizator i opiekun: Marta Bednarek

 

PI

©2018 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search