Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

16 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem „O przyjaźni po angielsku”, a nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że mają duszę artysty i wyróżniają się niezwykłymi umiejętnościami. Tego dnia pokazali, że potrafią recytować wiersze także w języku obcym. Komisja konkursowa miała przyjemność wysłuchać świetnie przygotowanych uczestników, którzy zaprezentowali wybrany wiersz o przyjaźni, dbając o pamięciowe opanowanie tekstu, prawidłową wymowę i dykcję oraz oryginalny wyraz artystyczny. Komisja konkursowa wyłoniła trzy zwyciężczynie:

I miejsce zajęła Wiktoria Różańska,    

II miejsce zdobyła Natalia Chodoruk,

a nagroda za trzecie miejsce powędrowała do Justyny Boguniewicz.

Zwycięzcy konkursu mieli niebywałą okazję wybrać sobie nagrodę spośród ufundowanych upominków, kierując się swoimi zainteresowaniami. Do wyboru były puzzle 3D ze Statuą Wolności do ułożenia, fiszki z obrazkami Idiomy angielskie oraz powieść anglojęzyczna. Organizatorem konkursu była pani Angelika Raczkowska-Goszczyk.

Konkang

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od 9.05.2019 zmienia się plan lekcji. Ze zmianami można się już zapoznać na stronie internetowej szkoły. Do środy będzie również dostępny w e-dzienniku. 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W Zespole Szkół nr 4 RCKU w Wałczu dnia 22 marca 2019r. odbyła się prelekcja z kuratorem sądowym panią Justyną Sęk. Tematem spotkania był „System dozoru elektronicznego”. W prelekcji wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas : I TT, I TE i II a LO.

Karolina Biela

 

Prelekcja

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 14-15 marca 2019 r. w Poznaniu odbył się III etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Brała w nim udział uczennica klasy IV Technikum Technologii Żywności Alicja Furman pod opieką prof. Alicji Prendeckiej. W etapie centralnym uczestniczyło 45 uczniów z całej Polski kształcących się na kierunkach żywnościowych. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczy i Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Olimpiada na szczeblu centralnym obejmowała trzy części: test, odpowiedzi ustne i quiz z wiedzy zawodowej. Wiedzę uczestników oceniała Komisja pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Michniewicza i prof. dr hab. Jana Pikula z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu. Dodatkową atrakcją dla uczestników było zwiedzanie Poznania, oraz Katedry Biotechnologii i Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu. Podsumowanie Olimpiady odbyło się w zabytkowej Sali Kolegium Rungego. Nasza uczennica Alicja Furman uzyskała tytuł finalisty etapu centralnego. Gratulujemy sukcesu i dużego zaangażowania uczennicy.

Alicja Prendecka

Irena Kubera-Dembe

©2019 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search